AJAX Fibra

Hybridní zabezpečovací systém

Zabezpečujte chytře

Proměňte zastaralý EZS v inteligentní bezpečnostní systém. Integrační modul podporuje širokou škálu senzorů. K MultiTransmitter Fibra lze připojit obvodové IR detektory, domovní plynové senzory, termostaty, plovákové senzory a další zařízení třetích stran a zajistit tak komplexní zabezpečení. S AJAX Fibra získají uživatelé systému kontrolu zabezpečení prostřednictvím aplikace, oznámení bohatých na data a scénářů automatizace.

Dosah až  2 000 metrů, kompatibilita se všemi typy zařízení, v případě výpadku elektrické energie 60 hodin provozu systému složeného z 30 zařízení na záložní baterii, záložní spojení na internet pomocí dvou slotů na SIM kartu, pokročilá ochrana proti sabotáži, zaznamenání snímků fotografií při alarmu, okamžitá upozornění, bezproblémová instalace a vzdálená konfigurace prostřednictvím aplikace a mnohem více.

2 barevné varianty

Dosah kabelového vedení 2000m

Nový přepracovaný AJAX HUB HYBRID

Zcela nový AJAX Hub Hybrid ve verzi 2G a 4G představuje zásadní změnu mezi profesionálními bezpečnostními systémy. Tato nová centrální jednotka od AJAXu podporuje všechny bezdrátové i drátové (Jeweller i FIBRA) komponenty AJAX. Systém tak můžete použít pro kompletní zabezpečení téměř  jakéhokoli objektu. K této jednotce také můžete připojit až 18 drátových prvků třetích stran.

K ochraně přenášených dat používá AJAX Fibra šifrování pomocí dynamického klíče. Nabourání se do dat a přístup k nim vyžaduje obrovský výpočetní výkon a čas. Jinými slovy, je to marná snaha. Nicméně i k zašifrovaným datům je třeba se dostat. Každá komunikační relace mezi rozbočovačem a zařízením začíná ověřením: porovnávají se jedinečné značky a vlastnosti. Pokud alespoň jeden parametr ověřením neprojde, rozbočovač příkazy zařízení ignoruje. 

Kabelové řešení

Po fyzické stránce vypadá AJAX Fibra jako obyčejná sběrnice, detektory jsou připojeny k ústředně čtyřžilovým kabelem. Skutečná revoluce se však skrývá na úrovni softwaru. Komunikační protokol Fibra zdědil všechny výhody rádiové technologie Jeweller. Pro obousměrný paketový přenos dat vyžaduje minimální výkon. Tato vlastnost poskytuje větší volnost při instalaci systému ve srovnání s analogovými i digitálními řešeními dostupnými na trhu.

Přepracovaná aplikace

Fibra plně převzala uživatelské prostředí bezdrátové sítě Ajax. Oznámení aplikace obsahují komplexní informace: typ události, datum, čas, název detektoru, místnost umístění. Díky adresovatelnosti zařízení přesně víte, co se v systému a v objektu děje – i když je k jedné lince připojen tucet hlásičů. Když k tomu přidáte ověřování fotografií detektorů pohybu MotionCam, získáte maximální informovanost a kontrolu nad systémem na dosah ruky.

Certifikovaný partner

Jsme certifikovaný partner společnosti AJAX. Neváhejte nás kontaktovat  v případě integrace systému či instalace a nebo s dotazem. Jsme tu pro Vás. 

Přejít nahoru