Zabezpečovací systém AJAX Fibra

Hybridní zabezpečovací systém

Profesionální zabezpečovací systém Ajax Fibra je moderní drátový (sběrnicový) systém, který díky technologii Fibra umožňuje připojení komponent na vzdálenost až 2000 metrů s rychlý přenos informací. Systém zahrnuje různé detektory, sirény a ochranné prvky, které zajistí komplexní ochranu proti narušení, kouři či rozbití skla, a poskytuje vysokou odolnost proti sabotáži a šifrovanou komunikaci. Systém je hybridní takže podporuje v základu i bezdrátové prvky. Ajax Fibra je navíc kompatibilní s celou řadou dalších zabezpečovacích systémů a prvků, což umožňuje jeho snadnou integraci do stávajících bezpečnostních řešení včetně napojení na PCO.

Provedeme Vás technickým návrhem kompletním AJAX ekosystémem a to včetně jeho montáže a nastavení. A to převážně v Olomouci, Brně, Ostravě či Praze a Plzni.

Instalovat a spravovat zabezpečovací systém Ajax Fibra smí pouze partneři společnosti Ajax Systems.

Zabezpečovací systém AJAX Fibra zkušenosti s bezdrátovým připojením v kabelovém připojení

Na první pohled vypadá AJAX Fibra jako další sběrnicový alarm. Detektory jsou připojeny k ústředně čtyř žilovým kabelem. Ale skutečná revoluce se skrývá na úrovni softwaru. Komunikační protokol AJAX Fibra má všechny výhody rádiové technologie Jeweller. K obousměrnému paketovému přenosu dat potřebuje minimální výkon. Tato vlastnost poskytuje větší volnost při instalaci systému ve srovnání s analogovými i digitálními řešeními dostupnými na trhu.

K jedné lince AJAX Fibra lze připojit jeden detektor nebo desítky různých kabelových zařízení Ajax v libovolné kombinaci. Drátové detektory řady MotionCam nejsou výjimkou. K přijímání foto verifikací nepotřebujete samostatný kabel. Jsou přenášeny po stejné lince, kterou systémová zařízení používají ke komunikaci událostí. V aplikacích Ajax jsou zařízení uspořádána podle místností a skupin bez ohledu na jejich fyzické připojení k rozbočovači. To znamená, že bezpečnostní systém má fyzickou i digitální architekturu.

8 linek dokáže zabezpečovací systém AJAX  Fibra vést pomocí kabeláže pohodlnou a bezpečnou trasou a následně upravit digitální architekturu systému. Díky tomu nezáleží na tom, zda chráníte vícepodlažní budovu nebo celý areál budov. Nemusíte systém komplikovat zesilovači signálu nebo dalšími zdroji napájení.

Zabezpečovací systém AJAX Fibra umí samozřejmě komunikovat i s bezdrátově. Tato komunikace je organizována na principu TDMA. Každému zařízení je přidělen krátký časový rámec pro výměnu dat s rozbočovačem. Po zbytek času jsou jejich komunikační moduly neaktivní. To výrazně snižuje spotřebu energie a pomáhá zabránit rušení i při současné komunikaci více zařízení. I deset sirén AJAX Fibra připojených k jedné lince bude bez problémů synchronně signalizovat poplach.

Kruhová topologie zapojení zařízení jako další fyzická ochrana vedení AJAX Fibra proti přerušení. K tomu je třeba připojit začátek vedení k jedné svorce rozbočovače a jeho konec k druhé. Takové spojení vytvoří kruhovou topologii. V případě poruchy linky se prstenec rozdělí na dva pracovní segmenty, o události je informována bezpečnostní firma a uživatelé.

AJAX Fibra plně převzala uživatelské prostředí bezdrátové sítě Ajax. Oznámení aplikace obsahují komplexní informace: typ události, datum, čas, název detektoru, místnost umístění. Díky adresovatelnosti zařízení přesně víte, co se v systému a v objektu děje – i když je k jedné lince připojen tucet detektorů. Když k tomu přidáte ověřování fotografií z kabelových detektorů pohybu MotionCam a MotionCam (PhOD), získáte maximální informovanost a kontrolu nad systémem.

Nový přepracovaný AJAX HUB HYBRID

Zcela nový AJAX Hub Hybrid ve verzi 2G a 4G představuje zásadní změnu mezi profesionálními bezpečnostními systémy. Tato nová centrální jednotka od AJAXu podporuje všechny bezdrátové i drátové (Jeweller i FIBRA) komponenty AJAX. Systém tak můžete použít pro kompletní zabezpečení téměř  jakéhokoli objektu. K této jednotce také můžete připojit až 18 drátových prvků třetích stran.

K ochraně přenášených dat používá AJAX Fibra šifrování pomocí dynamického klíče. Nabourání se do dat a přístup k nim vyžaduje obrovský výpočetní výkon a čas. Jinými slovy, je to marná snaha. Nicméně i k zašifrovaným datům je třeba se dostat. Každá komunikační relace mezi rozbočovačem a zařízením začíná ověřením: porovnávají se jedinečné značky a vlastnosti. Pokud alespoň jeden parametr ověřením neprojde, rozbočovač příkazy zařízení ignoruje. 

Přehled AJAX systémů

Ajax FIBRA

Kabelový zabezpečovací systém

Ajax SUPERIOR

Bezdrátový zabezpečovací systém

Ajax BASELINE

Bezdrátový zabezpečovací systém
cdn img

Certifikovaný partner

Jsme certifikovaný partner společnosti AJAX. Neváhejte nás kontaktovat  v případě integrace systému či instalace a nebo s dotazem. Jsme tu pro Vás. 

Zabezpečovací systém Ajax Fibra
Zabezpečovací systém Ajax Fibra
Přejít nahoru