Instalace kabeláže pro zabezpečovací systém (EZS)

Instalace kabeláže pro drátové zabezpečovací systém (EZS)

Při instalaci kabeláže pro drátové zabezpečovací systémy je klíčové pečlivě plánovat a provádět každý krok s důrazem na spolehlivost a bezpečnost. Správně provedená instalace kabeláže je základem pro efektivní a spolehlivý provoz zabezpečovacího systému, který chrání objekt před různými hrozbami. 

Před samotnou instalací kabeláže je nutné si zvolit zabezpečovací systém. U námi dodávaných zabezpečovacích systému Ajax i Jablotron se používá čtyř žilový kabel specifikace 2×2 AWG24 nebo UTP kabel specifikace 4×2 AWG24 min CAT5E. Jako přívod centrální jednotky 230V, je vhodná kabeláž CYKY 3C 2×1,5mm2.

Struktura kabeláže pro drátové zabezpečovací systém (EZS)

Moderní zabezpečovací systémy se v dnešní době instalují do kruhová topologie. To znamená, že všechny komponenty jsou zapojené za sebou do kruhu. Velkou předností tohoto zapojení je fakt, že každý komponent je vlastně k řídicí jednotce zapojen dvakrát. 

Umístění centrální jednotky zabezpečovacího systému (EZS)

Centrální jednotka je mozkem celého systému a měla by být dobře chráněna. To znamená, že je vhodné ji umístit tak, aby ji zloděj neviděl hned při prvním vstupu do objektu. Při běžném používání zabezpečovacího systému není nutný přístup k centrální jednotce. Z tohoto důvodu je nejvhodnější umístění blízko rozvaděče nebo v technické místnosti objektu. Teplota v místě umístění by neměla klesnout pod 0°C a relativní vlhkost by neměla překročit 75%. Centrální jednotku nikdy neumisťujte do kovového rozvaděče ani v jeho těsné blízkosti či za zrcadlo. 

Ajax montážní partner

Zabezpečovací systém AJAX

certifikovaný partner

Zabezpečovací systém Jablotron

certifikovaný partner

Zabezpečovací systém Hikvision

instalační partner

AJAX je chytrý, bezdrátový zabezpečovací systém s okamžitou odezvou. Reaguje pouze na reálné nebezpečí a filtruje falešné poplachy. Systém podporuje kamery značek Uniview, Hikvision

S alarmem JABLOTRON 100+ je vaše rodina v bezpečí, a navíc s ním můžete ovládat světla nebo garáž. To vše i na dálku přes aplikaci MyJABLOTRON

Hikvision AX PRO nabízí ucelené bezdrátové řešení pro kompletní bezpečnostní zařízení v domácnostech, podnicích a dalších objektech. Možnost rozšíření o další prvky zabezpečení.

Nezávazní poptávka

Jsme certifikovaný partner společností Jablotron, Ajax, Hikvision, Uniview, a TP-Link. Neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro Vás. 

cdn img
Přejít nahoru