Instalace kabeláže pro kamerový systém (CCTV)

Instalace kabeláže pro kamerový systém (CCTV)

Při instalaci kabeláže pro kamerový zabezpečovací systémy je klíčové pečlivě plánovat a provádět každý krok s důrazem na spolehlivost a bezpečnost. Správně provedená instalace kabeláže je základem pro efektivní a spolehlivý provoz kamerového systému, který zaznamenává dění okolo ale i uvnitř hlídaného objektu či venkovního prostoru. 

Moderní IP kamerové systémy dnes využívají výhradně kabelový rozvod v provedení UTP při specifikaci 4×2 AWG24 min CAT5E. Kabel pro napájení není třeba. Využívá se stejný kabel jak pro data a to pomocí protokolu  PoE ( Power over Ethernet ). Aktuálně standart 802.3af.

Struktura kabeláže pro kamerový systém (CCTV)

Jako každé jiné síťové zařízení tak i kamerový systém je třeba zapojit ve struktuře co jedno zařízení to jeden kabel. Nikdy nemůžeme mít na jednom kabelu mít více zařízení. Kamerová systém se standardně skládá z nahrávacího zařízení NVR a jednotlivých kamer. V případě, že nahrávací zařízení nepodporuje přímo PoE napájení je třeba ještě doplnit PoE switch. To znamená, že je třeba připravit ke každé kameře jeden kabel. Tyto kabely ukončit nejlépe v datovém rozvaděči RACK. Kde bude umístěno nahrávací zařízení, potažmo PoE switch. 

unv logo 2

Kamerový systém Uniview

certifikovaný partner

Kamerový systém Hikvision

certifikovaný partner

Kamerový systém Ajax

certifikovaný partner

Kamerový systém od společnosti Uniview doporučujeme pro méně nároční zákazniky.  Společnost Uniview klade důraz na kvalitu zpracování při zachování příznivé ceny. I výrobky základní řady disponují mnoha pokročilými funkcemi.

Hikvision je nějvětší výrobce najen kameroých systémů na světe. Tento výrobce je pro náročnější zákazníky a nabízí široké portoflio výrobků, ze kterého si vybere opravdu každý. Od základních IP kamer až po termokamery.

Kamerový systém od společnosti AJAX s přímou integrací do jejich zabezpečovacího systému Vám nabídne dokonalý dohled se zachováním maximální ochrany soukromí. Pořizujte záznam jen když nejste doma. 

Nezávazní poptávka

Jsme certifikovaný partner společností Jablotron, Ajax, Hikvision, Uniview, a TP-Link. Neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro Vás. 

cdn img
Přejít nahoru