Ajax LightSwitch: Vertikální rámeček

Nové Ajax LightSwitch vertikální rámečky jsou zde

Portfolio Ajax Systems, již zahrnuje chytré vypínače a zásuvky, které lze instalovat samostatně nebo vedle sebe. Nyní můžete mít tyto chytré vypínače i pod sebou vertikálně. 

Vertikální instalace Ajax LightSwitch

Ajax lightSwitch je modulární zařízení se třemi komponenty. A to LightCore, rámečekdotykový panel. Nyní jsou všechny komponenty  LightSwitch k dispozici jak pro vertikální tak i horizontální umístění. Takže od této chvíle nejste omezení jak umístit a rozmístit vaše chytré vypínače

Ajax LightSwitch vertikální rámeček
Light Core

Obsahuje elektroniku a relé, které řídí napájení osvětlovacího zařízení.

Ajax LightSwitch vertikální rámeček
Dotyková plocha

Barevný dotykový přední panel vypínače.

Ajax LightSwitch vertikální rámeček
Rámeček

Plastový rámeček pro instalaci 2 až 5 zařízení pro vodorovnou nebo svislou instlaci.

Ajax NVR

Součinnost systémů Ajax a kamer zajistí Ajax NVR – síťový videorekordér. Nabízí integraci se systémem správy videa Ajax (VMS), čímž zajišťuje bezproblémovou synchronizaci s celým ekosystémem Ajax. Široká kompatibilita umožňuje integrovat téměř jakoukoli IP kameru s ochranou proti vniknutí a automatizačními zařízeními.

NVR je k dispozici ve dvou verzích: pro 8 a 16 kanálů.

Ajax NVR

Ajax NVR zajišťuje okamžitý přístup k video archivům díky streamovací technologii JetSparrow – vlastní technologii přenosu videa společnosti Ajax Systems, která poskytuje mimořádně rychlý zážitek z VMS. Veškerý přenos videodat pomocí JetSparrow je zabezpečen šifrováním TLS.

Integrace chytrých zámků Yale do systému AJAX

Společnost Ajax Systems oznámila integraci se společností Yale, lídrem v oblasti inteligentního zabezpečení domácností, který již vyrobil více než milion inteligentních zámků a jehož tradice trvá již 180 let. Uživatelé budou moci spravovat a automatizovat chytrý zámek Yale přímo z aplikace Ajax. Tato funkce bude umožněna díky okamžitému propojení s cloudem prostřednictvím rozhraní Yale Home API, které zajistí hladkou a bezpečnou komunikaci s každým systémem Ajax.

Nejoblíbenější modely Yale patří mezi první chytré zámky, které budou integrovány s aplikací Ajax:

Yale Linus ®
Yale Doorman V2N / Classic
Yale Doorman L3S

Integrace chytrých zámků Yale do systému Ajax

Ajax dotykový panel

Společnost Ajax Systems představuje produkt, který hladce spojuje zabezpečení a správu chytrých domácích zařízení. Převezměte správu nad zabezpečením chytré domácnosti snadno a s jistotou pomocí dotykové obrazovky KeyPad.

Ajax dotykový panel

Robustní bezpečnostní funkce zařízení, jako je například kód z donucení, ochrana proti uhodnutí kódu a neoprávněným přístupovým zařízením, alarmy proti neoprávněné manipulaci, šifrování dat a ochrana proti podvržení, zajišťují, že do systému mohou přistupovat pouze oprávnění uživatelé. Díky možnosti používat chytré telefony, karty Pass, klíčenky Tag a osobní přístupové kódy nabízí zařízení KeyPad TouchScreen tři pohodlné metody ověřování.

Klíčové funkce:

5palcový displej s černobílými motivy a automatickým nastavením jasu.
Snímač přiblížení pro automatickou aktivaci klávesnice při přiblížení ruky.
Ovládací karta pro automatizační zařízení s kapacitou až 6 tlačítek
Bzučák, přijímání oznámení o alarmech, otevření dveří, zpoždění vstupu/výstupu a dalších událostech
Nastavitelná paniková tlačítka pro upozornění na poplach, požár nebo pomocnou událost
Klávesnice KeyPad TouchScreen nabízí univerzální možnosti napájení, které jí umožňují pracovat až 1,5 roku pomocí předinstalovaných baterií nebo ze zdroje 12 V⎓ se záložními bateriemi. Jeho bezdrátové technologie Jeweller a Wings zajišťují spolehlivou a šifrovanou obousměrnou rádiovou komunikaci s rozbočovačem Ajax a poskytují komunikační dosah až 1 700 metrů. A co víc, nová klávesnice bude vždy aktuální díky automatickým aktualizacím firmwaru over-the-air.

Kompatibilní centrální jednotky: Hub 2, Hub 2 Plus a Hub Hybrid.

AJAX zabezpečovací systém Certifikace 3. třídy

Další významný milník společnosti Ajax Systems. Od 31. srpna 2023 jsou následující zařízení Ajax oficiálně certifikována na stupeň ochrany 3.

Ajax-certificate-tier3

Hybridní hub (2G)
MultiTransmitter Fibra
StreetSiren Fibra
StreetSiren DoubleDeck Fibra
HomeSiren Fibra
KeyPad Fibra
DoorProtect Fibra
MotionProtect Fibra

Systémy stupně 3 se používají ve velkých podnicích a rizikových zařízeních, kde je vyžadováno zvýšené zabezpečení. Systémy Ajax mohou od nynějška pokrývat klenotnictví a obchody se zbraněmi, banky a finanční instituce, bankomaty a další objekty vyžadující úroveň zabezpečení 3. stupně.

Článek je převzat z oficiálního webu výrobce AJAX. 

Certifikovaný partner AJAX

Jsme certifikovaný montážní a instalační partner společností Ajax. Neváhejte nás kontaktovat  v případě návrhu, koupě, integrace, montáže či instalace. Jsme tu pro Vás. 

cdn img

Společnost Ajax Systems  představila Light  Switch, inteligentní vypínač světel, který v sobě spojuje profesionální bezpečnostní technologii a nejlepší uživatelské prostředí ve své třídě. AJAX Light Switch je vybaven velkým panelem citlivým na dotyk, který reaguje na klepnutí nebo bezdotykovou aktivaci – stačí přiblížit ruku alespoň na 15 mm k zařízení a světlo se rozsvítí. Díky jemnému LED podsvícení je to  velmi snadné i ve tmě.

Díky  AJAX Light Switch mohou uživatelé bezpečnostních systémů ovládat širokou škálu osvětlovacích zařízení, a to jak lokálně, tak i na dálku, prostřednictvím aplikací Ajax. Automatizační scénáře umožňují zapnout světla podle plánu při odjištění bezpečnostního systému nebo při poplachu, aby bylo možné lépe vidět narušitele a odradit je. Také můžete systém nakonfigurovat tak, aby aktivace jednoho spínače spustila všechny spínače na místě. Jedním pohybem se tedy vypnou světla v celém objektu.

Ajax light switch

Z hlediska instalace je Light Switch zcela bezproblémové zařízení. Má standardní rozměry evropských vypínačů, nevyžaduje nulový vodič a je vybaven vyměnitelnými čelními panely, které jsou k dispozici v osmi barvách. Produktová řada zahrnuje také jedno či dvou cestné modely a rámečky různých velikostí.

Ajax light switch

Uživatelská zkušenost je na prvním místě

AJAX Light Switch je navržen s ohledem na uživatele. Vývojáři vědí, že není nic otravnějšího než nereagující senzor, a proto více než rok pracovali na tom, aby celý panel přepínače reagoval na jakýkoli dotyk. Lehký nebo intenzivní, na jakémkoli místě panelu.

Ba co víc, stačí jen přiblížit ruku, loket, koleno nebo jakoukoli část těla k Light Switchi – a ten zareaguje. A konečně, děti se ho nebudou dotýkat špinavýma rukama. Skvělé!  Light Switch zároveň nereaguje na rušení. Vynikající, citlivý senzor, který není náchylný na elektromagnetické rušení.

Mechanická zpětná vazba Light Switch a zvuk klepnutí vyvolávají pozitivní emoce a uživatel jasně chápe, že došlo k dotyku. jemné LED podsvícení neoslňuje ani neruší spánek, ale uživatelé spínač uvidí i v noci.

Ajax light switch

Ajax Light switch je technologie na hranici designu

Ajax light switch

Light Switch je sestavené zařízení, které se skládá z mechanismu jádra, průhledného rámu a barevného čelního panelu. Tato konstrukce umožňuje elektrikáři sestavit Light Switch v požadované konfigurace. Existují vhodné varianty Light Switch pro jakýkoli typ zařízení: domácnost, kancelář, kavárnu, obchod nebo výrobní prostory. Sortiment výrobků zahrnuje jedno a dvou zásuvkové modely a také dvoucestný vypínač, který je velmi praktický, když potřebujete rozsvítit světlo na dlouhých chodbách, v místnostech s několika východy nebo na schodišti.

V interiérovém designu hraje významnou roli barva, proto mohou být vypínače Light Switch v různých barvách. Vyberte si některou z 8 dostupných barev: bílá, mlžná, šedá, grafitová, slonová kost, ústřicová, olivová nebo černá. Po rekonstrukci se nemusíte obávat nové barvy stěny – výměna čelního panelu zabere několik sekund. A prodávají se samostatně.

Ajax light switch

Design je klíčovou součástí Light Switch. Průhledný rám může obsahovat až 4 panely a rám je vyplněn jádry a čelními panely podle designu interiéru. Existují různé varianty čelních panelů: středová tlačítka a boční tlačítka. Díky tomu vypadá rám vyplněný vypínači po sestavení celistvě a esteticky.

Ajax light switch

Instalační sen

Ajax light switch

Light Switch je vyvinut lidmi, kteří rozumí práci profesionálního elektrikáře. Instalace vyžaduje minimální úsilí. Není třeba instalovat signalizační vodiče ani měnit něco v rozvodné krabici. Light Switch nepotřebuje ani nulový vodič. Napájení přichází přes živý vodič, který starý vypínač ovládal.

Z hlediska rozměrů je LightSwitch shodný s tradičním evropským vypínačem. Elektrikář potřebuje k jeho výměně 5-10 minut, včetně demontáže a montáže nového. LightSwitch podporuje široký rozsah výkonů žárovek: od 5 do 600 W. Je vhodný pro velký lustr v hale nebo noční LED svítidlo.

I vzhledem k tomu, že Light Switch je umístěn v betonovém výklenku – instalace může bez problémů pokrýt soukromý dům o rozloze stovek metrů čtverečních bez rozšiřovačů dosahu. Dvě rádiové antény jsou umístěny vně mechanismu a integrovány do předního panelu, aby se zlepšil dosah a stabilita rádiové komunikace.

Ajax light switch
Bezpečnostní technologie sloužící světlu

Na rozdíl od většiny chytrých domácích řešení je Light Switch součástí bezpečnostního systému Ajax. To znamená, že spínač v každém případě splní svou úlohu. Light Switch je ovládán prostřednictvím rádiového protokolu Jeweller, upraveného pro domácí automatizaci. Protokol je vybaven přeskakováním frekvencí a systémem zaručeného doručení; neustále sleduje kvalitu komunikace a má nejlepší dosah na světě. Je mnohem spolehlivější než běžné technologie pro automatizaci, jako jsou Z-Wave, ZigBee nebo Wi-Fi.

Nemluvě o jednoduchém časovači (od 1 vteřiny do 2 hodin), Light Switch se umí sám vypnout. A scénáře automatizace Ajax posouvají osvětlení na další úroveň.

Light Switch může aktivovat libovolné automatizační zařízení Ajax: Vypínač: relé, nástěnný vypínač nebo zásuvku. Jinými slovy, škála aplikací je neomezená. Vypněte světla, když jdete spát, a automaticky zatáhněte žaluzie. Zapněte světla při příchodu domů a automaticky spusťte zvlhčovač vzduchu. Vypněte všechna světla při odchodu z kanceláře a ta se automaticky zapnou, pokud se spustí alarm vniknutí. Nebo si prostě nastavte časový rozvrh.

Uživatel se z okamžitých oznámení dozví o všem, co se na místě děje. Software také synchronizuje obousměrné spínače. První “ví”, že druhý vypnul světlo, takže stav spínače je okamžitě viditelný v aplikaci.

Článek je převzat z oficiálního webu výrobce AJAX. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru